Chovatelská stanice z Dybohůrky

           ICh.Nikol z Dybohůrky

ICh. Nikol z Dybohůrky

   ICh.Wendy z Dybohůrky

ICh. Wendy z Dybohůrky

   Onki a Quita z Dybohůrky

ICh. Onki & ICh. Quita z Dybohůrky

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Desi z Dybohůrky Chovatelská stanice Z DYBOHŮRKY byla založena spolu se zápisem prvního vrhu v roce 1981. Po feně Ambře Nabori byla ponechána k dalšímu chovu Arza z Dybohůrky. Ze spojení Arzy z Dybohůrky a Puschkina v. Muzeum vzešla krásná fena Desi z Dybohůrky, která způsobila jakýsi přelom ve zkvalitnění chovu z Dybohůrky a ustálení typu.

Ze spojení Desi z Dybohůrky a Carlo v.d. Porta Prätoria (syn Ch. Carla v. Henningshof) se narodila v roce 1987 nejúspěšnější fena z této chovatelské stanice ICh. Nikol z Dybohůrky.

ICh. Nikol z Dybohůrky Tato fena sklízela velká vítězství na domácích i zahraničních výstavách a byla rovněž matkou mnoha pěkných a zdravých potomků s vynikající povahou, mezi jinými i velmi krásné feny a úspěšné matky ICh. Onki z Dybohůrky.

Z krytí Onki z Dybohůrky s ICh. Excaliburem v. Hoffmanstal se narodil Q-vrh a ponechána byla zlatá fena Quita z Dybohůrky. Použitím plemeníků Ch. Roy van Sapho´s Hoeve a Torro de Las Arillas na tuto fenu, byl chov rozdělen na dvě větve.

ICh. Onki z Dybohůrky ICh. Quita z Dybohůrky ICh. Wendy z Dybohůrky

Další fenou, která jistě zůstane v srdcích nás všech byla ICh. Wendy z Dybohůrky. Po deseti měsících se vrátila od původního majitele, začalo se s ní intenzivně pracovat, účastnila se mnoha výstav a vrcholových soutěží. Stala se interšampionkou a vícemistryní světa ve výkonu. Tato fena se stala matkou skvělých a zdravých potomků jak po exteriérové stránce, tak i po stránce pracovní.

Francouzský buldoček V roce 1988 našla své místo vedle boxerů, ještě fenka francouzského buldočka. Fena Resi Ka-Schu-Ja´s byla dovezena z Německa a z prvního vrhu byla ponechána fena Arza z Dybohůrky. Na těchto dvou fenách byly odchovány celkem tři vrhy štěňat. Po několikaleté přestávce byl chov buldočků v chovatelské stanici opět obnoven. Feny Gracie Suverén a Fleér Suverén se staly příkladnými matkami dalších zdravých generací buldočků z Dybohůrky. V současné době již v chovu francouzských buldočků nepokračujeme.

Cílem chovatelské stanice z Dybohůrky je skloubit v chovu
tři nejzákladnější znaky plemene: zdraví, povahu a exteriér.
Vše při dodržování chovatelské etiky.


5 generací fen CHS z Dybohůrky